Onafhankelijk magazine over zwangerschap en ouderschap

Voor Vlaamse en Hollandse moeders


Voor moeders én vaders en hun kinderen


,

Willemijn wil niet zwemmen

|

Met prettige, op rijm geschreven tekst van Lida Dijkstra en trefzekere illustraties van Noëlle Smit, populair bij kinderen én ouders. Er bestaan nu drie boeken over dit superlieve muisje: Willemijn wil niet zwemmen is een herkenbaar, positief verhaal voor al die kleuters die soms met tegenzin naar zwemles gaan.

willemijn

Er bestaan nu drie boeken over dit superlieve muisje: Willemijn wil niet zwemmen is een herkenbaar, positief verhaal voor al die kleuters die soms met tegenzin naar zwemles gaan. Met prettige, op rijm geschreven tekst van Lida Dijkstra en trefzekere illustraties van Noëlle Smit, populair bij kinderen én ouders.

Recensie:
Willemijn kwam precies op het goede moment ons huis binnen: op het moment dat onze zoon van vijf net ging starten met zijn zwemles. In die periode kon hij niet genoeg boeken lezen over zwemles en ook Willemijn moest steeds uitgebreid voorgelezen worden.

IMG_2408

Plaatjes werden bestudeerd, het verhaal geanalyseerd en steeds weer betrokken op zijn eigen avontuur. Toen zwemles een paar weken bezig was verdween het boek naar de achtergrond en laatst kwam het weer te voorschijn en keek hij er al heel anders naar, nu hij zelf de periode van met tranen en spanning aan de kant staan heeft gehad.

IMG_2410

IMG_2411

Willemijn wil niet zwemmen gaat over een leuk muizen-meisje dat heerlijk herkenbaar met haar hakken in het zand gaat. Dat was ook leuk voor onze zoon. Hij was echt angstig, Willemijn is juist stoer en tegendraads. Het opzien tegen zwemles vanuit een heel ander perspectief. Tot zover allemaal heel herkenbaar.

IMG_2409

Maar dan komt er een leuke verandering in het verhaal. Dat ze tóch gaat zwemmen komt niet door de fantastische badmeester, de geduldige moeder etc. maar door de noodzaak het water in te moeten: haar zusje valt in het zwembad.

Willemijn is een held en van haar watervrees af en mag als dank voortaan de juffrouw helpen met lesgeven aan de eerste klas; de kinderen die voor het eerst komen zwemmen.

Ik vond het echt een verrassend ander boek over dit thema. Leuk verhaal, op rijm geschreven, met mooie illustraties en met een goed verhaal. Echt een aanrader voor aankomende zwemmertjes!

Bekijk op bol.com

Willemijn wil niet zwemmen – Lida Dijkstra
Hardcover, 32 pagina’s, uitgeverij Gottmer
Bestel dit prentenboek hier >>>>

– Advertorials –